Վարչապետը մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովին:
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը, Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը, Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:
Նախ տեղի է ունեցել հանդիպման մասնակիցների տեսալուսանկարահանման արարողությունը, այնուհետև ներկաներին ողջունել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:

Pashinyan participates in the informal summit of the heads of the CIS member states
Prime Minister Nikol Pashinyan participated in the informal summit of the heads of CIS member states in St. Petersburg.
The summit was also attended by President of the Russian Federation Vladimir Putin, President of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, President of Kyrgyzstan Sadyr Zhaparov, President of Belarus Alexander Lukashenko, President of Tajikistan Emomali Rahmon, President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedoո, President of Azerbaijan Ilham Aliyev.
First, the participants of the meeting posed for a family meeting, after which the Russian President Vladimir Putin greeted the participants.