ՀՀ ԱԳ փոխնախարարը հանդիպել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցչի հետ
Հունվարի 18-ին ԱԳ նախարարի տեղակալ Վահե Գևորգյանն ընդունել է Կովկասում և Կենտրոնական Ասիայում ՆԱՏՕ-ի Գլխավոր քարտուղարի հատուկ ներկայացուցիչ Խավիեր Կոլոմինա Պիրիսին:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-ՆԱՏՕ համագործակցության օրակարգային հարցեր, ինչպես նաև միջազգային և տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող խնդիրներ։
Նախարարի տեղակալը զրուցակցին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում օրեցօր վատթարացող հումանիտար իրավիճակը՝ ընդգծելով, որ Ադրբեջանն իր գործողություններով նպատակ է հետապնդում էթնիկ զտման ենթարկել ԼՂ հայությանը:

NATO Secretary-General’s Special Representative briefed on deteriorating humanitarian situation in Nagorno Karabakh
On January 18, Vahe Gevorgyan, Deputy Foreign Minister of Armenia, received Javier Colomina Píriz, the NATO Secretary General’s Special Representative for the Caucasus and Central Asia.
The Deputy Minister and Special Representative discussed different items of cooperation between Armenia and NATO, as well as exchanged views on topics of international and regional security.
The Deputy Minister briefed the Special Representative on the daily deteriorating humanitarian situation in Nagorno-Karabakh resulting from Azerbaijan’s blockade of the Lachin Corridor, emphasizing that Azerbaijan's actions seek to subject the Armenians of Nagorno-Karabakh to ethnic cleansing.