Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ այդ երկրի օրվա առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
Հնդկաստանը, լինելով ժողովրդավարական արժեքներ կրող հազարամյա քաղաքակրթություն, ներկայումս մեծ դեր ունի գլոբալ մարտահրավերներին արձագանքելու օրակարգի ձևավորման գործում: Այս իմաստով, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Հնդկաստանի հաջող նախագահությունն ակնառու օրինակ է, ինչը մեզ հույս է ներշնչում, որ Մեծ քսանյակում Հնդկաստանի նախագահությունը նույնպես կնպաստի տարածաշրջանային և համաշխարհային խաղաղությանն ու կայունությանը:
Ուրախությամբ պետք է արձանագրել, որ հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերություններն ընդլայնվում և խորանում են, ինչպես նաև նախանշվում են համագործակցության զարգացմանը նպաստող նոր շրջանակներ և ուղղություններ, որոնք բարձրացնում են մեր գործակցությունն իրապես նոր որակական մակարդակի:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Индии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Республики Индия Нарендре Моди по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас по случаю Дня Республики Индия.
Индия, будучи тысячелетней цивилизацией с демократическими ценностями, в настоящее время играет важную роль в формировании повестки для ответа на глобальные вызовы. В этом смысле успешное председательство Индии в Совете Безопасности ООН является примечательным примером, который дает нам надежду на то, что председательство Индии в G20 также внесет вклад в региональный и глобальный мир и стабильность.
Нужно с радостью констатировать, что армяно-индийские дружественные отношения расширяются и углубляются, а также намечаются способствующие развитию сотрудничества новые рамки и направления, которые поднимают наше сотрудничество на действительно качественно новый уровень.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Индии - мира и благополучия".