Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիին՝ այդ երկրի օրվա առթիվ:
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հնդկաստանի Հանրապետության օրվա կապակցությամբ:
Հնդկաստանը, լինելով ժողովրդավարական արժեքներ կրող հազարամյա քաղաքակրթություն, ներկայումս մեծ դեր ունի գլոբալ մարտահրավերներին արձագանքելու օրակարգի ձևավորման գործում: Այս իմաստով, ՄԱԿ-ի Անվտանգության խորհրդում Հնդկաստանի հաջող նախագահությունն ակնառու օրինակ է, ինչը մեզ հույս է ներշնչում, որ Մեծ քսանյակում Հնդկաստանի նախագահությունը նույնպես կնպաստի տարածաշրջանային և համաշխարհային խաղաղությանն ու կայունությանը:
Ուրախությամբ պետք է արձանագրել, որ հայ-հնդկական բարեկամական հարաբերություններն ընդլայնվում և խորանում են, ինչպես նաև նախանշվում են համագործակցության զարգացմանը նպաստող նոր շրջանակներ և ուղղություններ, որոնք բարձրացնում են մեր գործակցությունն իրապես նոր որակական մակարդակի:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Հնդկաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»:

The Prime Minister sends congratulatory message to the Prime Minister of India
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Narendra Modi, Prime Minister of the Republic of India, on the occasion of the Republic Day. The message states:
I warmly congratulate you on the occasion of the Republic Day of India.
India, being a thousand-year-old civilization with democratic values, currently has a major role in forming the agenda for responding to global challenges. In this sense, India's successful presidency of the UN Security Council is an outstanding example, which gives us hope that India's presidency of the G20 will also contribute to regional and global peace and stability.
It should be noted with pleassure that Armenian-Indian friendly relations are expanding and deepening, as well as new frameworks and directions contributing to the development of cooperation can be observed, which raise our cooperation to a truly new qualitative level.
Taking this opportunity, I wish you good health and success, and peace and prosperity to the friendly people of India."