Ուկրաինայի դեսպանը կանչվել է Իրանի ԱԳՆ՝ Պոդոլյակի հայտարարությունների հետ կապված
Իրանում Ուկրաինայի դեսպանը երկուշաբթի կանչվել է Իրանի ԱԳՆ՝ Ուկրաինայի նախագահի գրասենյակի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակի հայտարարությունների առնչությամբ:
Դեսպանին խնդրել են պարզաբանել Պոդոլյակի հայտարարությունը, ով նախօրեին փաստացի ընդունել է Կիևի մասնակցությունը Սպահանում Իրանի պաշտպանության նախարարության օբյեկտի վրա հարձակմանը, հաղորդում է Tasnim-ը։
Կիրակի օրը Պոդոլյակը Twitter-ում հաղորդագրություն է տարածել, որում ևս մեկ անգամ մեղադրել է Իրանին Ուկրաինայի պատերազմական գոտի անօդաչու թռչող սարքեր մատակարարելու մեջ և անուղղակիորեն ընդունել է Կիևի մասնակցությունը Սպահանի վրա հարձակմանը.

Посла Украины вызвали в МИД Ирана в связи с высказываниями Подоляка
МИД Ирана вызвал в понедельник посла Украины в Исламской Республике в связи с высказываниями советника главы офиса президента Украины Михаила Подоляка.
Послу было предложено разъяснить заявление Подоляка, который накануне фактически признал участие Киева в нападении на объект Минобороны ИРИ в Исфахане, сообщило агентство Tasnim, передает ТАСС
В воскресенье Подоляк распространил сообщение в Twitter, в котором в очередной раз обвинил Иран в поставках БЛА в зону боевых действий на Украине и косвенно признал причастность Киева к удару по Исфахану: "Украина предупреждала вас".