Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նոր Զելանդիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նոր Զելանդիայի վարչապետ Քրիս Հիփքինսին՝ Ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ և Նոր Զելանդիայի բարեկամ ժողովրդին Ազգային տոնի կապակցությամբ՝ մաղթելով բարօրություն և հետագա առաջընթաց:
Հայաստանը կարևորում է Նոր Զելանդիայի հետ բարեկամական հարաբերությունների խորացումը բոլոր ոլորտներում՝ հիմնված մեր կառավարությունների և ժողովուրդների ընդհանուր ժողովրդավարական արժեքների վրա:
Լիահույս եմ, որ առաջիկայում կկարողանանք երկկողմ միջպետական հարաբերությունները բարձրացնել որակական նոր մակարդակի՝ ի շահ մեր բարեկամ ժողովուրդների»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Новой Зеландии Крису Хипкинсу по случаю Национального праздника страны. В послании говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично поздравляю Вас и дружественный народ Новой Зеландии с Национальным праздником, желаю благополучия и дальнейшего прогресса.
Армения придает большое значение углублению основанных на общих демократических ценностях наших правительств и народов дружественных отношений с Новой Зеландией во всех сферах.
Надеюсь, что в ближайшем будущем нам удастся поднять двусторонние межгосударственные отношения на качественно новый уровень на благо наших дружественных народов”.