Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի նորընտիր նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կիպրոսի Հանրապետության նախագահ Նիկոս Խրիստոդուլիդիսին՝ պաշտոնում ընտրվելու առթիվ:
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում և լավագույն մաղթանքներ եմ հղում Ձեզ՝ Կիպրոսի Հանրապետության նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Խորապես հավատում եմ, որ Ձեր երկարամյա քաղաքական գործունեությունը և պետական գործչի հարուստ փորձն այն հիմքն են, որով Ձեր՝ նախագահի պատասխանատու պաշտոնավարումը կիրականացնեք մեծ նվիրվածությամբ, անսահման եռանդով և հստակ տեսլականով։
Համոզված եմ, որ մեր ժողովուրդների միջև ամուր բարեկամության վրա խարսխված հայ-կիպրական առանձնահատուկ հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների և մոտեցումների վրա:
Իմ խորին երախտագիտությունն եմ հայտնում Ձեզ, Կիպրոսի բարձրագույն իշխանություններին և կիպրացի եղբայրական ժողովրդին՝ մեր երկրի համար դժվարին պահերին մշտապես հայ ժողովրդի կողքին լինելու և անվերապահ զորակցության համար:
Միջազգային հարաբերություններում առկա խնդիրների շուրջ մեր համահունչ մոտեցումները մեզ դրդում են առավել սերտորեն և համակողմանիորեն զարգացնելու փոխգործակցությունը: Հայաստանը հանձնառու է ընդլայնելու և խորացնելու համագործակցությունը Կիպրոսի Հանրապետության հետ ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ հարթակներում:

Пашинян направил поздравительное послание новоизбранному президенту Республики Кипр
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание новоизбранному президенту Республики Кипр Никосу Христодулидису в связи с избранием на должность. В послании говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас и желаю Вам всего наилучшего в связи с избранием на пост президента Республики Кипр.
Глубоко убежден, что Ваша многолетняя политическая деятельность и богатый опыт государственного деятеля являются той основой, на которой Вы будете выполнять свои ответственные обязанности президента с большой самоотверженностью, безграничной энергией и ясным видением.
Уверен, что зиждущиеся на крепкой дружбе между нашими народами особые армяно-кипрские отношения продолжат развиваться на основе общих ценностей и подходов.
Выражаю Вам, высшим властям Кипра и братскому кипрскому народу, глубокую признательность за то, что всегда и безоговорочно поддерживаете армянский народ в трудные для нашей страны минуты.
Наши созвучные подходы в вопросах международных отношений мотивируют нас на более тесное и всестороннее развитие сотрудничества. Армения привержена расширению и углублению сотрудничества с Республикой Кипр как в двустороннем формате, так и на многосторонних платформах.