Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հունաստանի Հանրապետության վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և հայ ժողովրդի անունից հղում եմ ամենաջերմ շնորհավորանքները Ձեզ և Հունաստանի եղբայրական ժողովրդին Հունաստանի Հանրապետության Ազգային տոնի առթիվ՝ մաղթելով բարօրություն, առաջընթաց և խաղաղություն:
Ամուր ավանդական կապերի և ընդհանուր արժեհամակարգի վրա խարսխված հայ-հունական միջպետական հարաբերություններն աչքի են ընկնում միմյանց համերաշխություն և աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամությամբ, ինչի համար ընդունեք խնդրեմ անկեղծ երախտագիտությունս։
Վստահ եմ, որ Հայաստանի և Հունաստանի միջև արդյունավետ և շարունակաբար զարգացող փոխգործակցությունն ապագայում ևս կամրապնդվի և կընդլայնվի ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ մակարդակներում, ներառյալ Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության համատեքստը, ինչպես նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս համագործակցության շրջանակը:
Օգտվելով առիթից՝ վերահաստատում եմ մեր պատրաստականությունը զարգացնելու մեր երկրների միջև առկա բազմաշերտ համագործակցությունը՝ ի նպաստ հայ և հույն բարեկամ ժողովուրդների»:

Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Греции Кириакосу Мицотакису по случаю национального праздника страны. В послании говорится:
От имени правительства Республики Армения и армянского народа поздравляю Вас и братский греческий народ по случаю национального праздника - Дня независимости Греческой Республики. Желаю благополучия, прогресса и мира.
Зиждущиеся на прочных традиционных связях и общей системе ценностей армяно-греческие межгосударственные отношения выделяются готовностью проявлять солидарность и поддержку друг к другу, и в этой связи примите, пожалуйста, мою искреннюю благодарность.
Уверен, что эффективное и постоянно развивающееся сотрудничество между Арменией и Грецией и впредь будет укрепляться и расширяться как в двустороннем формате, так и на многостороннем уровне, в том числе в контексте сотрудничества Армения-ЕС, а также в рамках сотрудничества Армения-Греция-Кипр.
Пользуясь случаем, подтверждаю нашу готовность развивать многоплановое сотрудничество между нашими странами на благо дружественных армянского и греческого народов".