Մեր հարաբերությունները զարգանալու և որակական նոր մակարդակ թևակոխելու դրական նախադրյալներ ունեն. Փաշինյանը՝ Նեթանյահուին
Aravot.ru
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իսրայելի Պետության վարչապետ Բենիամին Նեթանյահուին՝ անկախության 75-ամյակի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Ընդունեք խնդրեմ իմ ջերմ շնորհավորանքներն ու լավագույն բարեմաղթանքները՝ Իսրայելի Պետության անկախության 75-ամյակի կապակցությամբ։
Մեր երկկողմ հարաբերություններն ակտիվորեն զարգանալու և որակական նոր մակարդակ թևակոխելու դրական նախադրյալներ ունեն։ Դրանց շարքում են Սուրբ Հողում դարեր շարունակ բնակվող հայ համայնքն իր կրոնական կառույցներով, ինչպես նաև Հայաստանի հասարակության անբաժանելի մաս կազմող հրեական համայնքը, որն իր հերթին զգալի ջանքեր է գործադրում երկու երկրների միջև կապերն ամրապնդելու ուղղությամբ:
Մեկ անգամ ևս շնորհավորելով Իսրայելի Պետության հռչակման տարեդարձի կապակցությամբ՝ մաղթում եմ Ձեր երկրին և ժողովրդին հարատև խաղաղություն և բարգավաճում»:

Наши двусторонние отношения имеют позитивные предпосылки для активного развитияь: Пашинян поздравил премьера Израиля
Aravot.ru
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Государства Израиль Биньямину Нетаньяху по случаю 75-летия независимости страны. В послании говорится:
Примите, пожалуйста, мои теплые поздравления и наилучшие пожелания по случаю 75-летия независимости Государства Израиль.
Наши двусторонние отношения имеют позитивные предпосылки для активного развития и перехода на качественно новый уровень. Среди этих предпосылок - веками проживающая на Святой Земле армянская община со своими религиозными структурами, а также являющаяся неотъемлемой частью армянского общества еврейская община, которая, в свою очередь, прилагает значительные усилия для укрепления связей между двумя странами.
Еще раз поздравляю с годовщиной провозглашения Государства Израиль, желаю Вашей стране и народу прочного мира и процветания”.