Վարչապետը հանդիպել է Չեխիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներին
Վարչապետը պատասխանել է ներկաների բազմաթիվ հարցերի, որոնք վերաբերել են տարածաշրջանում տեղի ունեցող զարգացումներին, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության, անվտանգության ոլորտում իրականացվող քայլերին, Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ճգնաժամին, «իԳործ» ծրագրի շրջանակում և այլ ծրագրերով Սփյուռքի մասնագետներին ՀՀ պետական կառավարման համակարգում ներգրավման հնարավորություններին, Հայաստան-Սփյուռք հարաբերությունների, տնտեսության, զբոսաշրջության, մշակույթի և այլ ոլորտներին:
Վարչապետ Փաշինյանը Պրահայում ծաղիկներ է խոնարհել Սուրբ Յինդրիխի և Կունհուտի եկեղեցու պուրակում հայ-չեխական բարեկամությանը նվիրված խաչքարի մոտ:
Այցի շրջանակում վարչապետը Պրահայում այցելել է «Ազատություն» ռադիոկայանի Եվրոպայի տարածաշրջանային գլխամաս: Տնօրեն Ջեյմի Ֆլայի հետ հանդիպումից հետո Նիկոլ Փաշինյանը հարցազրույց է տվել ռադիոկայանի հայկական ծառայությանը:

Пашинян провел встречу с представителями армянской общины Чехии
Премьер-министр ответил на многочисленные вопросы присутствующих, которые касались развития событий в регионе, нагорно-карабахского конфликта, шагов в сфере безопасности, гуманитарного кризиса, возникшего в Нагорном Карабахе в результате незаконного блокирования Лачинского перевала, возможностей привлечения специалистов диаспоры в систему государственного управления Армении в рамках программы "иГорц" и других программ, отношений Армения-диаспора, экономики, туризма, культуры и других сфер.
В Праге премьер-министр Пашинян возложил цветы к посвященному армяно-чешской дружбе хачкару в сквере церкви Святого Йиндржиха и Святой Кунгуты.
В рамках визита премьер-министр посетил европейскую региональную штаб-квартиру радио "Свобода" в Праге. После встречи с директором Джейми Флаем Никол Пашинян дал интервью армянской службе радиостанции.