Georgian Airways-ը Վրաստանի նախագահին արգելել է թռչել ընկերության ինքնաթիռներով
Վրաստանի ազգային «Georgian Airways» ավիաընկերությունը նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլիին թույլ չի տա իր ինքնաթիռներ նստել: Ինչպես հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ այս մասին ասել է ավիափոխադրողի տնօրեն Թամազ Գիաշվիլին։
Georgian Airways-ում այսպես են արձագանքել բոյկոտին, որը Զուրաբիշվիլին հայտարարել էր ընկերությանը Մոսկվա ուղիղ չվերթներ սկսելու որոշման պատճառով:
«Տիկին Սալոմեն բոյկոտ Է հայտարարել ազգային ավիաընկերությանը։ Մենք նրան պերսոնա նոն գրատա ենք հայտարարում, եւ քանի դեռ նա ներողություն չի խնդրել վրաց ժողովրդից, նրան թույլ չենք տա օդանավ նստել»,- ասված է Գիաշվիլիի հայտարարության մեջ։

Georgian Airways запретила президенту Грузии летать самолетами компании
Грузинская национальная авиакомпания Georgian Airways не пустит президента Саломе Зурабишвили на борт своих самолетов, заявил директор перевозчика Тамаз Гаиашвили, передает РИА Новости.
Так в Georgian Airways отреагировали на бойкот, который Зурабишвили объявила компании из-за решения начать прямые рейсы в Москву.
"Госпожа Саломе объявила бойкот национальной авиакомпании. Мы объявляем ее персоной нон грата и, пока она не извинится перед грузинским народом, не пустим ее на борт", - говорится в заявлении Гиашвили.