Կրեմլում հուսով են` Փաշինյան–Ալիև հանդիպումն արդյունավետ կլինի
Կրեմլում հուսով են` Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի` մայիսի 25-ին Մոսկվայում կայանալիք հանդիպումն արդյունավետ կլինի։ Ադրբեջանական «Report»–ի հետ զրույցում այս մասին ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է Սպուտնիկ Արմենիան։
«Հինգշաբթի այստեղ կլինի և՛ Նիկոլ Փաշինյանը, և՛ Իլհամ Ալիևը։ Մենք կարծում ենք, որ մեր նախագահի հետ էլ շփումներ կլինեն։ Նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում այդ շփումների ուղղությամբ, և իհարկե հույս ունենք` արդյունավետ հանդիպում կլինի։ Արդյունավետության աստիճանը ցույց կտա ժամանակը»,– նշել է Պեսկովը։
Հիշեցնենք` ավելի վաղ Մոսկվայում բանակցություններ էին անցկացրել Հայաստանի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարները։

В Кремле надеются на результативность встречи Путина с Пашиняном и Алиевым
Москва надеется на результативность встречи лидеров РФ, Армении и Азербайджана, которая состоится в российской столице 25 мая. Как передает Sputnik Армения, об этом пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил азербайджанскому изданию Report.
"В четверг тут окажутся и президент Алиев, и премьер-министр Пашинян. Мы рассчитываем, что будут контакты с нашим президентом. Ведется подготовка к этим контактам, и, конечно, хотели бы рассчитывать на результативность. В какой степени будет результативность – покажет время", – сказал представитель Кремля.
Ранее в Москве состоялись трехсторонние переговоры с участием министров иностранных дел РФ, Армении и Азербайджана.