Վարչապետը Երևանում ներկա է գտնվել կառավարության աջակցությամբ հիմնվող տեխնոլոգիական կենտրոնի հիմնարկեքի արարողությանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանում ներկա է գտնվել «Դալան» տեխնոլոգիական կենտրոնի հիմնարկեքի արարողությանը: Ներդրումային ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ կառավարության, Enterprise Armenia ներդրումների աջակցման հիմնադրամի օժանդակությամբ:
Ծրագրի պատասխանատուները նշել են, որ տեխնոլոգիական կենտրոնն ունենալու է 158 000 քմ. ընդհանուր տարածք, առաջարկելու է 3000 աշխատատեղ, բաղկացած է լինելու 22 հարկից և ներառելու է 34000 քմ գրասենյակային տարածքներ: Կենտրոնը կներառի նաև գիտակրթական կենտրոն, ցուցահանդեսների սրահ, կոնֆերանս դահլիճ, միջոցառումների դահլիճ, հյուրանոց և այլն: Ներդրումային ծրագիրը գնահատվում է 125 մլն դոլար:
Տեխնոպարկը հիմնվում է BOMA (Շինությունների սեփականատերերի և կառավարիչների միջազգային ասոցիացիա) չափանիշերի համապատասխան, իսկ նախագծման և կառուցման աշխատանքներն իրականացվում է LEED-ի (Էներգիայի և շրջակա միջավայրի նախագծման առաջնորդություն) պահանջների պահպանմամբ։ Համալիրը տեխնոլոգիական հագեցվածությամբ բազմաֆունկցիոնալ կենտրոն է:
Ծրագրի ներկայացուցիչները շնորհակալություն են հայտնել վարչապետին՝ կառավարության և Enterprise Armenia ներդրումների աջակցման հիմնադրամի աջակցության և նախագծի իրականացման սահուն ընթացքի համար:

Пашинян присутствовал на церемонии закладки фундамента технологического центра "Далан" в Ереване
Премьер-министр Никол Пашинян присутствовал на церемонии закладки фундамента технологического центра "Далан" в Ереване. Инвестиционная программа реализуется при поддержке правительства Республики Армения, Фонда поддержки инвестиций Enterprise Armenia.
Руководители проекта отметили, что площадь технологического центра составит 158 тыс квадратных метров. Центр предложит 3000 рабочих мест, будет состоять из 22 этажей и будет включать в себя 34 тыс квадратных метров офисных помещений. В состав центра также войдут научно-образовательный центр, выставочный зал, конференц-зал, зал для проведения мероприятий, гостиница и т.д. Инвестиционная программа оценивается в 125 млн долларов.
Технопарк строится в соответствии со стандартами BOMA (Building Owners and Managers Association), а проектирование и строительные работы ведутся в соответствии с требованиями LEED (Leadership in Energy and Environmental Design). Комплекс представляет собой технологически насыщенный многофункциональный центр.
Представители проекта поблагодарили премьер-министра за поддержку правительства и Фонда поддержки инвестиций Enterprise Armenia, а также за беспрепятственную реализацию проекта.