Վարչապետը ցավակցական ուղերձ է հղել Իտալիայի Նախարարների խորհրդի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Իտալիայի Հանրապետության Նախարարների խորհրդի նախագահ Ջորջա Մելոնիին՝ երկրի Էմիլիա-Ռոմանիա նահանգում օրեր շարունակ տեղացող անձրևների և սողանքների պատճառած մարդկային կորուստների կապակցությամբ: Ուղերձում նշված է.
Խոր ցավով տեղեկացա Իտալիայի Էմիլիա-Ռոմանիա նահանգում օրեր շարունակ տեղացող անձրևների և սողանքների հետևանքով տասնյակ զոհերի, վիրավորների և հազարավոր անօթևան մնացած մարդկանց մասին:
Այս ծանր պահին վշտակցելով Ձեզ և Իտալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ մաղթում եմ տուժածներին շուտափույթ ապաքինում, իսկ զոհվածների հարազատներին և Իտալիայի ողջ ժողովրդին՝ տոկունություն և ոգու արիություն:
Վստահ եմ, որ Իտալիայի կառավարության ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ հնարավոր կլինի արագ հաղթահարել աղետի հետևանքները»:

Пашинян направил телеграмму соболезнования председателю Совета министров Италии
Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования председателю Совета министров Итальянской Республики Джордже Мелони в связи с жертвами в результате многодневных наводнений и оползней в регионе Эмилия-Романья. В послании говорится:
С глубокой скорбью узнал о десятках жертв, раненых и лишившихся своих домов тысячах людей в результате многодневных наводнений и оползней в регионе Эмилия-Романья.
В этот трудный момент выражаю соболезнования Вам и дружественному народу Италии, желаю скорейшего выздоровления пострадавшим, а родным погибших и всему итальянскому народу - терпения и стойкости духа.
Уверен, что благодаря предпринятым итальянским правительством мерам удастся быстро преодолеть последствия катастрофы".