Հայաստանը հավատում է, որ ժողովրդավարությունն ի վիճակի է ապահովել անվտանգություն. վարչապետ
Հայաստանը հավատում է, որ ժողովրդավարությունն ի վիճակի է ապահովել անվտանգություն, «Ժողովրդավարության հայկական ֆորում»-ի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մենք հավատում ենք, բայց դա դեռ պետք է ապացուցել, և ես հույս ունեմ ու ինչ-որ տեղ համոզված եմ, որ ի վիճակի կլինենք այդ հարցին դրական պատասխան տալ»,- նշեց նա։
Վարչապետը հույս ունի, որ ժողովրդավարությունը հարակից ու աջակցող բրենդներ կունենա, որոնցից մեկը կլինի տնտեսական բարձր աճը, մյուսը՝ խաղաղությունը։
«Այս եռամիասնությունն է, որ պետք է ծառայի բուն նպատակին։ Մեր խնդիրը հետևյալն է, որ ազատության ու ժողովրդավարության պայմաններում մարդը Հայաստանում լինի բարեկեցիկ, պաշտպանված, երջանիկ ու կարողանա զբաղվել իր սիրած գործով», - նշեց Փաշինյանը։

Способна ли демократия обеспечить и безопасность?- разъяснение Пашиняна
Сегодня в Армении самый острый вопрос в общественной среде следующий: способна ли демократия обеспечить и безопасность? Как передает NEWS.am об этом заявил в своем выступлении во время Армянского форума демократии 31 мая премьер-министр РА Никол Пашинян.
''Это вопрос, в положительный ответ на который мы верим, но это еще нужно доказать. Уверен, что мы сможем дать положительный ответ на данный вопрос.
Да, демократия и дальше будет основным брендом Армении, но, надеюсь, что у нее будут и смежные, поддерживающие бренды, одним из которых будет высокий экономический рост, а вторым - мир.
Именно эта троица должна служить цели. Наша задача заключается в том, чтобы в условиях свободы и демократии человек в Армении был процветающим, защищенным, счастливым и мог заниматься любимым делом'', - заявил Пашинян.