Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել  Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը:
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ։
Ձեր արդյունավետ պետական գործունեությունը և Ձեր նախաձեռնած քաղաքական ու սոցիալ-տնտեսական բարեփոխումների համակարգված իրականացումը ծառայում են որպես պետության կայուն զարգացման երաշխիք, նպաստում են հայ ժողովրդի բարեկեցության բարելավմանը։
Բարձր եմ գնահատում Ձեր հանձնառությունը՝ ամուր բարեկամական կապերի և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված ղազախ-հայկական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Նիկոլ Վովայի, անսպառ եռանդ և մեծ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ՝ ի շահ Հայաստանի բարօրության և բարգավաճման»։

Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев направил поздравительное послание премьер-министру Республики Армения Николу Пашиняну в связи с днем его рождения. В послании, в частности, говорится:
Уважаемый Никол Воваевич!
Сердечно поздравляю Вас с днем рождения.
Ваша эффективная государственная деятельность и планомерная реализация инициированных Вами политических и социально-экономических реформ служат залогом устойчивого развития государства, способствуют повышению благосостояния армянского народа.
Высоко ценю Вашу приверженность дальнейшему укреплению казахско-армянских отношений, основанных на крепких узах дружбы и взаимовыгодного сотрудничества.
Желаю Вам, уважаемый Никол Воваевич, неиссякаемой энергии И больших успехов в Вашей ответственной государственной деятельности во имя благополучия и процветания Армении”.