ԳԴՀ Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Մենք պետք է անենք ամեն ինչ, որպեսզի որևէ այլ հարևան չփորձի խախտել Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը և հայ ժողովուրդը կարողանա ապրել խաղաղ պայմաններում՝ առանց պատերազմի, բռնությունների և վտանգների. ասել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Բունդեսթագի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Միխայել Ռոթը:
Հունիսի 7-ին Միխայել Ռոթի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Հյուրերը ծաղկեպսակ են դրել և ծաղիկներ խոնարհել Ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:

Председатель Комиссии по международным отношениям Бундестага ФРГ посетил мемориальный комплекс в Цицернакаберде
“Мы должны сделать все, чтобы ни один другой сосед не попытался нарушить территориальную целостность Армении, и армянский народ мог жить в мирных условиях, без войны, насилия и угроз”, - подчеркнул председатель Комиссии по международным отношениям Бундестага ФРГ Михаэль Ротт.
По сообщению НС РА, 7 июня делегация во главе с Михаэлем Роттом в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям С.Ханданяна посетила мемориальный комплекс в Цицернакаберде и почтила память жертв Геноцида армян.