Մեկնարկել են ՀՀ ԱԺ ութերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի աշխատանքները
ՀՀ օրհներգի հնչյունների ներքո սեպտեմբերի 11-ին մեկնարկել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի աշխատանքները: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԺ տեղեկատվական բաժնից:
ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը հայտնել է, որ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը ներկայացրել է ԱԺ պատգամավոր ընտրված եւ լիազորությունները վաղաժամկետ դադարած պատգամավորի մանդատը հաջորդ թեկնածուին տրամադրելու մասին թիվ 17 արձանագրությունը, ըստ որի՝ մանդատը տրամադրվում է «Հայաստան» կուսակցությունների դաշինքի ընտրական ցուցակի առաջին մասի հերթական հաջորդ թեկնածու Մհեր Մելքոնյանին:
ԱԺ կազմը համալրած Մհեր Մելքոնյանն «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 33-րդ հոդվածի 4-րդ մասի համաձայն ԱԺ նիստում երդվել է:
Խորհրդարանը հաստատել է ԱԺ ութերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 11-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերը:
ԱԺ որոշմամբ հերթական նիստերի օրակարգում ընդգրկված որոշ հարցերի երկրորդ ընթերցմամբ քննարկումը կիրականացվի դրանք առաջին ընթերցմամբ ընդունվելուց հետո՝ քսանչորս ժամվա ընթացքում:

Стартовала шестая сессия НС восьмого созыва
11 сентября под звуки Государственного гимна РА началась работа шестой сессии НС восьмого созыва. Об этом передает официальный сайт НС РА.
Председатель НС А.Симонян сообщил, что ЦИК представила протокол №17 о предоставлении мандата избранного в НС депутата, полномочия которого досрочно прекращены, следующему очередному кандидату первой части избирательного списка блока партий “Армения” М.Мелконяну.
М.Мелконян, дополнивший состав НС, принял присягу на заседании парламента в соответствии со ст. 33.4 конституционного закона "Регламент НС".
Парламент утвердил повестки дня шестой сессии НС восьмого созыва и созванных 11 сентября очередных заседаний.
Решением НС обсуждение во втором чтении некоторых вопросов, включенных в повестку дня очередных заседаний, будет проведено в течение 24-х часов после их принятия в первом чтении.