Վատիկանը հաստատել է, որ Ուկրաինայի հարցով պապական բանագնացը սեպտեմբերի 13-ին կմեկնի Չինաստան
Իտալացի եպիսկոպոսների համաժողովի նախագահ, կարդինալ Մատեո Զուպպին, ով ուկրաինական կարգավորման հարցում պապական բանագնացն է, սեպտեմբերի 13-ին կմեկնի Պեկին, որտեղ կմնա մինչև սեպտեմբերի 15-ը։ Համապատասխան հաղորդագրությունը տարածել է Սուրբ Աթոռի մամուլի ծառայությունը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Սեպտեմբերի 13-15-ը Բոլոնիայի արքեպիսկոպոս և Իտալիայի եպիսկոպոսների կոնֆերանսի ղեկավար կարդինալ Մատեո Զուպպին Վատիկանի Պետական ​​քարտուղարության ներկայացուցչի ուղեկցությամբ կմեկնի Պեկին՝ որպես Ֆրանցիսկոս Պապի բանագնաց։ Այցն ինքն իրենով ներկայացնում է առաքելության հետագա փուլը, որով Վեհափառ Հայրապետը ցանկանում է աջակցել մարդասիրական նախաձեռնություններին՝ նպատակ ունենալով գտնել ուղիներ՝ հասնելու արդար աշխարհին»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Ватикан подтвердил, что папский посланник по Украине едет в Китай 13 сентября
Председатель Конференции итальянских епископов кардинал Маттео Дзуппи, являющийся папским посланником по украинскому урегулированию, 13 сентября отправится в Пекин, где пробудет до 15 сентября. Соответствующее заявление распространила служба печати Святого престола, передает ТАСС
"13-15 сентября кардинал Маттео Дзуппи, архиепископ Болоньи и глава Конференции итальянских епископов в сопровождении представителя Госсекретариата Ватикана отправится в Пекин в качестве посланника Папы Римского Франциска. Визит представляет собой дальнейший этап миссии, с помощью которой понтифик желает поддержать гуманитарные инициативы с целью поиска путей достижения справедливого мира", - говорится в сообщении.