Սենատում լսումները լույս սփռեցին Ալիևի էթնիկ զտումների կանխամտածված արշավի վրա. Փալոնե
ԱՄՆ կոնգրեսական Ֆրանկ Փալոնեն շնորհակալություն է հայտնել ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ, սենատոր Բոբ Մենենդեսին՝ ԼՂ իրավիճակի վերաբերյալ լսումների համար, փոխանցում է NEWS.am-ը:
«Շնորհակալություն, սենատո՛ր Մենենդես, Արցախում շարունակվող հումանիտար ճգնաժամի վերաբերյալ այս չափազանց կարևոր լսումների անցկացման համար։ Դա օգնեց լույս սփռել Ալիևի էթնիկ զտումների կանխամտածված արշավի վրա, որն Ադրբեջանը շարունակում է Լաչինի միջանցքի անօրինական շրջափակմամբ»,- կոնգրեսականը գրել է X-ի (նախկին Twitter) իր էջում:
Լսումների ժամանակ Մենենդեսը նշել էր. «Նախագահ Ալիևն ասում է, որ ինքն «էթնիկ զտումներ չի կազմակերպում», բայց դա հենց այն է, ինչ նա անում է»։

Паллоне: Слушания в Сенате помогли пролить свет на преднамеренную кампанию этнических чисток Алиева
Благодарю вас, сенатор Менендес, за проведение этих чрезвычайно важных слушаний по продолжающемуся гуманитарному кризису в Арцахе. По сообщению NEWS.am об этом написал в своем микроблоге в Х американский конгрессмен Фрэнк Паллоне.
''Они помогли пролить свет на преднамеренную кампанию этнических чисток Алиева, которая продолжается в условиях незаконной блокады Азербайджаном Лачинского коридора'', - отметил Паллоне.
Напомним, что во время слушаний Менендес заявил: ''Президент Алиев говорит, что он ''не организует этнические чистки'', но именно этим он и занимается''.