Օբաման հոդված է գրել ծայրահեղականության դեմ պայքարի վերաբերյալ
The Los Angeles Times թերթում հրապարակվել է ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հոդվածը՝ նվիրված ծայրահեղականության և ահաբեկչության դեմ պայքարին:
Համաձայն հոդվածի՝ ԱՄՆ-ն զգալի հաջողություններ է գրանցել ահաբեկչության դեմ պայքարում: Մասնավորապես՝ Միացյալ Նահանգներին հաջողվել է ոչնչացնել «Ալ-Քաիդա» խմբավորման հիմնական առաջնորդներին, ամրապնդել երկրի ներքին անվտանգությունն ու աշխատանքներ իրականացնել սեպտեմբերի 11-ի նման խոշոր ահաբեկչությունները կանխարգելելու ուղղությամբ:
Միևնույն ժամանակ Օբաման ընդունել է, որ ԱՄՆ-ի համար գնալով ահագնանում է ահաբեկչության վտանգը. «Նման վտանգին ընդառաջ մենք պետք է միավորվենք՝ թե՛ միջազգային ասպարեզում, թե՛ երկրի ներսում: Միայնակ հնարավոր չէ լուծել այս խնդիրը», - նշել է Օբաման իր հոդվածում:

Obama's New Article on the Fight Against Violent Extremism has been Published
The new article of the President Obama on the fight against extremism has been published in Los Angeles Times.
The President mentioned in his article that “The United States has made significant gains against terrorism” and have decimated the core Al Qaeda leadership, strengthened homeland security and worked to prevent other large-scale attacks.
At the same time President admits that the threat of terrorism has evolved. And "in the face of this challenge we must stand united internationally and here at home. We know that military force alone cannot solve this problem", - Obama said.