Թուրքիան և Չինաստանը հակահրթիռային պաշտպանության համակարգ են ստեղծում
Թուրքիան Չինաստանի հետ համատեղ պատրաստվում է ստեղծել հակահրթիռային պաշտպանության նոր համակարգ: Այս մասին փոխանցում է РИА Новօсти լրատվականը` հղում անելով Թուրքիայի պաշտպանության նախարարին:
Թուրքիան հակահրթիռային պաշտպանության նոր համակարգի ստեղծման հարցում սերտ համագործակցում է Չինաստանի հետ, որը 2013թ հաղթել էր Թուրքիա միջին և մեծ հեռահարության զենիթային հրթիռային համակարգեր մատակարարելու համար հայտարարված T-LOGAMIDS (Turkish Long Range Air and Missile Defence System) հայտամրցույթում:
Հաղորդվում է, որ Թուրքիան ձեռք կբերի առնվազն 12 կոմպլեկտ զենիթային հրթիռային HQ-9 համակարգեր, որոնք ստեղծվել և արտադրվել են չինական պետական China Aerospace Science and Industry Corporation կազմակերպության «Երկրորդ ակադեմիայի» կողմից:

Turkey and China to Establish Missile Defence System
Turkey has planned to establish missile defence system with China, RIA Novosti reports referring to the Defence Minister of Turkey.
Ankara is in talks with China to implement the project of establishing the new defence system. Turkey won the tender T-LOGAMIDS (Turkish Long Range Air and Missile Defence System) in 2013.
It is reported that Turkey will get at least 12 sets of anti-aircraft missile HQ-9 system, which was created and produced by the "The Academy" of China Aerospace Science and Industry Coorporation organization.