Հնդկաստանում սկսվել է ռադիոհաճախականությունների աճուրդը
Աճուրդը սկսվել է մարտի 4-ին: Հնդկաստանի կառավարությունը հուսով է դրանից վաստակել շուրջ 10 մլրդ դոլար, հաղորդում է d-russia.ru-ն:
Ութ հավակնորդ ընկերություններ արդեն կատարել են իրենց մուծումները, որոնց չափը չի հաղորդվում: Մասնակիցների թվում են հնդկական խոշորագույն օպերատորներ Bharti Airtel Ltd-ը և Vodafone Group Plc, որոնք համատեղ սպասարկում են ավելի քան  300մլն օգտատիրոջ: Աճուրդին մասնակցում է նաև Հնդկաստանի համար երկու մեծահարուստը` Մուկեշ Ամբանին: Նա մտադիր է հաճախականություն ստանալ իր սեփական Reliance Jio Infocomm Ltd. ինտերնետ- և տելեկոմ-օպերատորի համար:
Փորձագետները գտնում են, որ մրցակիցները պատրաստ են աճուրդի ժամանակ ծախսել 14,5 մլրդ դոլար: Արդյունքները կհայտարարվեն Գերագույն դատարանի կողմից մարտի 26-ին:

В Индии продаются радиочастоты
Аукцион по продаже радиочастот стартовал в Индии 4 марта. Индийское правительство надеется заработать на нем порядка 10 миллиардов долларов, сообщает d-russia.ru.
Восемь компаний-претендентов уже сделали первые ставки, размеры которых пока не разглашаются. Среди участников - крупнейшие индийские операторы Bharti Airtel Ltd и Vodafone Group Plc (совместно обслуживающие более 300 миллионов пользователей). В аукционе участвует также богач Индии номер 2 Мукеш Амбани. Он намерен получить частоты для своего интернет- и телеком-оператора Reliance Jio Infocomm Ltd.
Эксперты считают, что операторы-конкуренты готовы потратить на аукционе до 14,5 миллиарда долларов. Результаты торгов будут объявлены Верховным судом на слушаниях 26 марта.