Փետրվարի 9-ին մեկնարկում է Եվրախորհրդարանի հերթական պլենար նստաշրջանը: Փետրվարի 9-12-ն ընկած ժամանակահատվածում կքննարկվի Սերբիայի, Կոսովոյի, Մոնտենեգրոյի եվրաինտեգրման գործընթացի առաջընթացը: Խորհրդարանականների առաջ իր ամենամյա զեկույցը կներկայացնի ԵՄ արտաքին քաղաքականության և պաշտպանության հարցերով գերագույն հանձնակատարը: Օրակարգում ընգրկված է նաև Թուրքիայից գյուղատնտեսական արտադրանքների ներկրմանն առնչվող որոշ զիջումների վերանայումը:
Քննարկվելու է ԵՀՔ վերանայման հարցը:
Փետրվարի 9-ին ԵՄ էներգետիկ միության փոխնախագահ Մարոս Շևկովիչը հանդիպում է ունենալու Ադրբեջանի Էներգետիկայի նախարար Նաթիգ Ալիևի հետ:

European Parliament plenary session will take place in Strasbourg on March 9-12. The progress of European integration in Serbia, Kosovo and Montenegro will be discussed. Also the parliamentarians will raise a question of suspending certain concessions relating to the import  of agricultural products of Turkey into the Union. Overview of the ENP modernization is also on the agenda.
On March 9 EU Energy Union vice-president Maroš Šefčovič will receive Mr Natig Aliyev, Minister of Energy of Azerbaijan.