Հայաստանը կարող է կրթության ոլորտում ունեցած իր փորձը կիսել աշխարհի հետ
Հայաստանի կրթական համակարգն ամբողջությամբ համապատասխանում է եվրոպական կրթական տարածքի պահանջներին: Այս մասին այսօր՝ մարտի 11-ին, «Կրթության որակ և համապատասխանություն» երկրորդ վարկային ծրագրի կատարման ընթացքին և «Կրթության բարելավում» ծրագրի մեկնարկին նվիրված համաժողովում հայտարարեց ՀՀ Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Հայաստանյան կրթության որակից և ձեռքբերումներից խոսեց նաև Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակի ղեկավար Լորա Բեյլին՝ ներկաներին շնորհավորելով «Կրթության որակ և համապատասխանություն» ծրագրի հաջորդ փուլ անցնելու կապակցությամբ:
«Այս նախագիծը և ձեր ջանքերը, հաջողության դեպքում, կարող են դրական օրինակ հանդիսանալ ամբողջ աշխարհի համար: Հայաստանը կարող է կիսել իր փորձն այլ երկրների հետ»,- ամփոփեց Լորա Բեյլին:

Armenia Can Share Its Experience in Education System With the World
The education system of Armenia fully complies with the requirements of the European educational space. This was declared by the RA Minister of Education and Science Armen Ashotyan during the conference marking the start of the "Education Quality and Relevance" second loan project and the "Education Improvement Project".
World Bank Country Manager of Armenia Laura Bailey spoke about the quality of education in Armenia and its achievements, also congratulating those present on passing to the next stage of "Education Quality and Relevance" project.
"This project and your efforts, in case of success, could serve as a positive example for the whole world. Armenia may share its experience with other countries," - Laura Bailey said.