Թայլանդում լրագրողները մահապատժի կենթարկվեն ստի համար
Այս մասին հայտարարել է թայլանդական խունտայի ղեկավար Պրայուտ Չան-Օչան: «Անպայման չէ, որ դուք լինեք կառավարության կողմը, բայց դուք պետք է լինեք ճշմարտության կողմը», ասել է գեներալը` բացատրելով, որ դա միակ միջոցն է ասիական այս թագավորության ժողովրդին համախմբելու համար, հաղորդում է Riafan.ru-ն:
Դրանից առաջ գեներալը, որը նաև երկրի վարչապետն է, հայտարարել էր, որ այժմ նա լիազորություններ ունի փակել երկրի ցանկացած լրատվամիջոց իր հայեցողությամբ:
Հիշեցնենք, որ անցյալ տարվա մայիսին Թայլանդում, պետական հեղաշրջման արդյունքում, իշխանության եկավ ռազմական խունտան` Խաղաղության և կարգուկանոնի խորհուրդը:

В Таиланде журналистов будут казнить за ложь
В Таиланде журналистов будут казнить за ложь. Об этом заявил руководитель таиландской хунты Прают Чан-Оча. "Вам не обязательно быть на стороне правительства, но вы должны быть на стороне правды", сказал генерал, объяснив, что это единственный способ сплотить народ азиатского королевства, передает Riafan.ru.
Ранее генерал, являющийся также премьер-министром, объявил, что теперь обладает полномочиями закрывать любое средство массовой информации в стране по своему усмотрению.
Напомним, что в мае прошлого года в Таиланде в результате государственного переворота к власти пришла военная хунта - Национальный совет мира и порядка.