Ստամբուլում պատանդ վերցված դատախազը մահացել է
Թուրքիայի Ստամբուլ նահանգի առողջապահության վարչության պետ Սելամի Ալբայրաքը հայտարարել է, որ Ստամբուլում մարտի 31-ին պատանդ վերցված դատախազ Մեհմեթ Սելիմ Քիրազը մահացել է:
Ինչպես տեղեկացնում է CNN Turk-ը, երեկ հատուկ գործողություն էր իրականացվել՝ նրան ահաբեկիչների ձեռքից ազատելու ուղղությամբ, սակայն գործողության ընթացքում նա ծանր վիրավորվել էր:
Հիշեցնենք, որ նախօրեին Ստամբուլի Չաղլայան դատարանում ձախակողմյան «Ժողովրդի ազատագրության հեղափոխական կուսակցություն - ճակատի» անդամները գերի էին վերցրել դատախազ Քիրազին: Վերջինս հայտնի է որպես Գեզի զբոսայգու բողոքի ժամանակ սպանված դեռահաս Բերքին Էլվանի գործով դատախազ:

Стамбул: взятый в заложники прокурор скончался
Стамбульский прокурор Селим Кираз, раненный во время операции по его освобождению, скончался в больнице, сообщает МИД Турции. Двое захватчиков убиты в ходе операции по освобождению заложника.
Ранее, 31 марта, сообщалось, что турецкая леворадикальная марксистская группировка взяла в заложники прокурора, который расследовал громкое дело о гибели подростка в ходе уличных протестов в 2013 году.
Беркин Эльван, которому было тогда 14 лет, получил в июне 2013 года тяжелую травму, когда ему в голову попала брошенная граната со слезоточивым газом.