Վրաստանի, Ադրբեջանի և Թուրքիայի պաշտպանության նախարարները հանդիպել են Թբիլիսիում
Վրաստանի «Թբիլիսի Մարիոթ» հյուրանոցում ընթանում է Վրաստանի, Թուրքիայի և Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարների եռակողմ հանդիպումը:
Երեք երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարներն իրենց հանդիպումը սկսել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցերի քննարկումով: Հանդիպման ընթացքում նախարարները շեշտել են, որ եռակողմ համագործակցությունն ուղղված է տարածաշրջանում անվտանգության ամրապնդմանը:
Հանդիպման շրջանակներում Մանդիա Ջանելիձեն, Իշմեթ Իլմազը և Զաքիր Հասանովը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում համագործակցության հեռանկարները: Հատուկ ուշադրություն է դարձվել ռազմական կրթության ոլորտում համագործակցության խորացմանը:
Վրաստանի պաշտպանության նախարարի կողմից առաջարկվել է Սաչխերե լեռնային պատրաստության դպրոցում անցկացնել վրացի, ադրբեջանցի և թուրք զինվորականների լեռնային պատրաստություն վարժանքներ:

The Defense Ministers of Georgia, Azerbaijan and Turkey Met in Tbilisi
In Georgia, in "Tbilisi Mariot" hotel,  the meeting of the Defense Ministers of Georgia, Turkey and Azerbaijan continues.
The heads of the Defense Ministries began their meeting with the discussion of a number of questions concerning the regional security. During the meeting the Ministers stressed that the trilateral cooperation is directed towards strengthening the regional security.
In the framework of the meeting the Ministers also discussed the prospects of cooperation in the sphere of defense. Georgia's Defense Minister has suggested organizing mountain training exercises in Sachkhere mountain training school with the participation of Georgian, Azerbaijani and Turkish military.