Շառլ Ազնավուրը համերգներ կունենա Սանկտ Պետերբուրգում, Մոսկվայում, Ամստերդամում
Աշխարհահռչակ ֆրանսահայ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը կեզրափակի իր համերգային գործունեությունը, տեղեկացնում է bkz.ru կայքը՝ նշելով, որ անցյալ տարվա մայիսի 24-ին շանսոնյեն նշեց իր 90-ամյա հոբելյանը՝ դառնալով աշխարհում տարիքով ամենամեծ էստրադային երգիչը։
Երգչի պաշտոնական կայքէջի փոխանցմամբ՝ Ազնավուրի վերջին համերգը տեղի կունենա սույն թվականի նոյեմբերի 22-ին Ամստերդամում, իսկ մինչ այդ նա ապրիլի 20-ին և 22-ին հանդես կգա Սանկտ Պետերբուրգում և Մոսկվայում, մայիսի 7-ին Մադրիդում, երկու օր անց՝ Սան Սեբաստիան քաղաքում։

Charles Aznavour is Concluding His Activities as a Singer
The famous French-Armenian singer Charles Aznavour will soon conclude his activities as a singer. This is reported by bkz.ru, which mentions that last year on May 24 the singer celebrated his 90th anniversary, becoming the world’s oldest pop singer.
According to the official webpage of the singer, Aznavour’s last concert will take place on November 22, 2015 in Amsterdam. Before that on April 20 and 22 he will have concerts in St. Petersburg and Moscow, on May 7 in Madrid, two days later in San Sebastian.