«Ո՛չ թալանին» նախաձեռնությունն այսօր երեկոյան ավտոերթ է կազմակերպում
«Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հայտարարություն է տարածել, որտեղ բողոքի այլ ակցիա անցկացնելու վերաբերյալ:
«Ո՛չ թալանին» քաղաքացիական նախաձեռնությունը հաշվի առնելով այն, որ շատ քաղաքացիներ աշխատանքային ժամերի պատճառով հնարավորություն չունեն մասնակցել նստացույցին՝ ամբողջ օրվա ընթացքում, կոչ է անում իրականացնել բողոքի այլ ակցիա։
Հունիսի 24-ին, ժամը 18։00-ին հավաքվում ենք Բրազիլիայի հրապարակում՝ ավտոերթ անցկացնելու նպատակով։ Կարող եք մեքենաներով կամ ձեզ հարմար այլ մեթոդներով, որոնք օրինական են և խաղաղ բողոքի ակցիայի համար թույլատրելի, ձեր բողոքի ձայնը բարձրացնել, որով էլ կօգնեք մեր խաղաղ պայքարին։
Եվս մեկ անգամ հիշեցնում ենք, որ բողոքի բարձրաձայնման բոլոր ձևերն ընդունելի են, եթե դրանք իրականացվում են օրենքի շրջանակներում»:

Инициатива "Нет грабежу": протестный автопробег
Инициатива "Нет грабежу", выступающая против повышения тарифов на электроэнергию,  призывает граждан принять участие в протестном автопробеге. В заявлении инициативы, в частности, говорится:
С учетом того, что многие граждане в рабочие часы не могут принять участие в сидячем пикете на протяжении всего дня, призываем провести другую акцию.
24 июня в 18:00 собираемся на площади Бразилии с целью проведения протестного автопробега. Вы можете на автомобилях или другими средствами, которые соответствуют мирным и законным методам акции протеста, поднять свой голос протеста, чтобы помочь нашей мирной борьбе. Вновь напоминаем, что все виды протеста приемлемы, если они осуществляются в рамках закона".