Հայաստանը ողջունում է իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ համաձայնությունը
Հայաստանը ողջունում է Իրանի և միջազգային միջնորդների նպատակասլաց, կառուցողական ջանքերի արդյունքում իրանական միջուկային ծրագրի շուրջ ձեռք բերված համաձայնությունը: Այս մասին ասված է ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի հայտարարության մեջ,  հաղորդում է ՀՀ ԱԳՆ-ն։
Երկար սպասված այս պայմանավորվածությունը կարևոր ձեռքբերում է՝ ի նպաստ միջազգային, տարածաշրջանային կայունության և համագործակցության ամրապնդման։
Լիահույս ենք, որ դա հավելյալ խթան կհանդիսանա՝ Հայաստանի և բարեկամ Իրանի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման, համատեղ ծրագրերի իրականացման համար:

The Foreign Minister of Armenia Edward Nalbandian welcomed the agreement reached over the Iranian nuclear program as a result of constructive and goal-oriented efforts by Iran and the international mediators, the press service of the RA MFA reports.
This long expected agreement is an important achievement in favour of strengthening international, regional stability and cooperation.
We hope that it will be an additional impetus to the enhancement of trade and economic cooperation between Armenia and friendly Iran, the realization of joint projects.