Արաբական երկրների կոալիցիան 5-օրյա հրադադար են հայտարարել Եմենում
Եմենում ապստամբների դեմ ռազմական գործողություններ իրականացնող արաբական երկրների կոալիցիան հայտարարել է 5-օրյա մարդասիրական հրադադարի մասին, տեղեկացնում է Reuters-ը:
Զինադադարը, որն  ուժի մեջ է մտել շաբաթ օրը տեղի ժամանակով երեկոյան 23:59-ից, հայտարարվել է Յեմենի նախագահ Աբդ Ռաբու Մանսուր Հադիին ուղղված խնդրանքով:
Զինադադարի մասին հայտարարության մեջ ասվում է, որ կոալիցիոն ուժերը դադարեցնում են բոլոր տիպի ռազմական գործողությունները, սակայն իրավունք են վերապահում արձագանքելու ապստամբների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտմանը:

Saudi-led coalition forces announced on Saturday a five-day humanitarian ceasefire would take effect in Yemen starting Sunday evening at the request of exiled president Abd-Rabbu Mansour Hadi, Reuters reports.
News of the ceasefire came after 80 people were killed in an air strike on the central Yemeni city of Taiz earlier Saturday in which at least 150 were injured.
The ceasefire announcement states coalition forces will stop all military activities but reserve the right to respond to violations by the Iran-allied Shi'ite Houthis and pro-Saleh forces.