Պուտինին խնդրել են ևս մեկ պատերազմի միջամտել
Եմենի շիա ապստամբների` հութիների բարձրագույն քաղաքական խորհրդի նախագահ Մահդի ալ-Մաշատը հեռագիր է հղել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինին` խնդրելով նպաստել Եմենում քաղաքացիական պատերազմի ավարտվելուն, հայտնում է եմենական SABA տեղեկատվական գործակալությունը:
Մասնավորապես, ալ-Մաշատը խնդրել է Ռուսաստանին օգտագործել իր միջազգային ազդեցությունն Եմենում ագրեսիայի դադարեցման և շրջափակման վերացման համար: Նա նաև կոչ է արել Պուտինին ապահովել Եմենի անվտանգությունն ու կայունությունը:
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ Եմենի ապստամբ-հութիները նամակ են հղել Ֆրանսիայի իշխանություններին` խնդրելով միջամտել երկրում ընթացող պատերազմին:

Путина попросили вмешаться еще в одну войну
Председатель Верховного политического совета хоуситов, шиитских повстанцев в Йемене, Махди Аль-Машат направил телеграмму президенту России Владимиру Путину с просьбой содействовать прекращению гражданской войны на территории страны. Об этом сообщает lenta.ru со ссылкой на йеменское информационное агентство SABA.
В сообщении, распространенным агентством в четверг, 19 июля, Аль-Машат попросил Россию использовать свое международное влияние для прекращения агрессии и снятия блокады. Он также призвал Путина обеспечить безопасность и стабильность в стране.
Ранее стало известно, что йеменские повстанцы-хоуситы направили письмо властям Франции с просьбой вмешаться в войну.