Մեր երկիրը գրողի ծոցն է գնում. Դոնալդ Թրամփ
ԱՄՆ նախագահի թեկնածու, հանրապետական Դոնալդ Թրամփը հերթական անգամ հայտարարություն է արել միգրացիոն քաղաքականության վերաբերյալ, հաղորդում է Fox News-ը:
«Մենք պետք է սկսենք գործընթաց, որը կվերադարձնի մեզ մեր երկիրը: Մեր երկիրը գրողի ծոցն է գնում»,- հայտարարել է միլիարդատերը:
Նրա կարծիքով` ԱՄՆ Սահմանադրության 14-րդ փոփխությունը սխալ էր, պետությանը «սահմաններ և օրենքներ են անհրաժեշտ»:
«Մենք պետք է պատ կառուցենք` մեծ, գեղեցիկ, հզոր պատ»,- հայտարարել է Թրամփը:
Սակայն, ըստ Թրամփի` «մեծն քոլեջներ հաճախող» և ԱՄՆ-ում մնալ ցանկացող օտարեկրացիները «չպետք է աքսորվեն երկրից»:
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել էր, որ ցանկանում է հրաժարվել 1868 թվականին մտցված 14-րդ փոփոխությունից, որով անօրինական միգրանտների ԱՄՆ-ում ծնված երեխաներին ամերկյան քաղաքացիություն է շնորհվում:

Дональд Трамп: наша страна катится к чертям
Кандидат в президенты США от республиканцев Дональд Трамп в очередной раз сделал заявление на тему иммиграционной политики страны, сообщает gazeta.ru со ссылкой ма Fox News .
"Мы должны начать процесс, который вернет нам нашу страну. Наша страна катится к чертям", - заявил миллиардер.
По мнению политика, 14-я поправка к конституции США была ошибочной, государству "нужны границы и законы".
"Мы должны построить стену, большую, красивую, мощную стену", - заявил также Трамп.
В свою очередь, в собственном твиттере миллиардер написал, что "посещавшие великие колледжи" и желающие остаться в Соединенных Штатах иностранцы "не должны выдворяться из страны".
Ранее сообщалось, что Трамп хочет отказаться от практики предоставления гражданства рожденным в США детям нелегалов.
Принятая в 1868 году 14-я поправка ввела предоставление гражданства родившимся на территории страны лицам, а также запрет на лишение гражданства без решения суда.