Թրամփը հեռախոսով զրուցել է Պարսից ծոցի երկրների ղեկավարների հետ
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հեռախոսով զրուցել է Սաուդյան Արաբիայի, ԱՄԷ-ի և Կատարի ղեկավարների հետ, հայտնում է ABCnews-ը՝ հղվելով Սպիտակ տան մամլո ծառայությանը:
Երեք երկրների ղեկավարների հետ զրույցի ընթացքում Թրամփն անհանգստաւոթյւոն է հայտնել Կատարի շուրջ ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ: Նա նաև ընդգծել է ահաբեկչության ֆինանսավորումը դադարեցնելու կարևորությունը:
«Նախագահը նշել է, որ տարածաշրջանում միասնականությունը կենսական նշանակությունը ունի ահաբեկչության դեմ պայքարի և տարածաշրջանում կայունության հաստատման մասին Էր-Ռիադում կայացած գագաթաժողովների շրջանակներում դրված խնդիրների հաղթահարման համար», - ասվում է հայտարարության մեջ:

Trump Held a Telephone Conversation with the Leaders of the Persian Gulf Countries
The US president Donald Trump held a telephone conversation with the leaders of Saudi Arabia, the United Arab Emirates and Qatar, ABCnews reports, referring to the press service of the White House.
During the conversation with the heads of the three countries, Trump expressed concern about the situation around Qatar. He also stressed that it is important to stop the financing of terrorism.
"The President noted that unity in the region is vital for achieving the goals set at the Riyadh summits to defeat terrorism and establish stability in the region," the statement said.