Բակո Սահակյանը մասնակցել է ԵԿՄ կողմից կազմակերպված միջոցառմանը Հադրութի շրջանում
ԼՂՀ Նախագահ Բակո Սահակյանն օգոստոսի 27-ին Հադրութի շրջանի Արա լեռ կոչված տեղամասում մասնակցել է «Երկրապահ կամավորականների միության» կողմից ավանդական ուխտագնացության շրջանակներում կազմակերպված տոնական միջոցառմանը, այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը։
Նախագահ Սահակյանն արժևորել է «Երկրապահ կամավորականների միության» կողմից կազմակերպվող ամենամյա ուխտագնացությունները՝ ընդգծելով դրանց կարևորությունը մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակության, բանակ-հասարակություն կապերի և ազգային միասնության ամրապնդման տեսանկյուններից:
Միջոցառմանը մասնակցել են ԼՂՀ պաշտպանության նախարար Լևոն Մնացականյանը, «Երկրապահ կամավորականների միության» նախագահ Մանվել Գրիգորյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

On 27 August President Bako Sahakyan visited the Hadrout region and in the vicinities of Araler locality to participate  in a solemn ceremony organized within the frameworks of the "Yerkrapah" Volunteers Union traditional pilgrimage. the official webpage of President reports.
President Sahakyan rated high the union's annual pilgrimages, underlining their significance from the viewpoint of patriotic upbringing of the younger generation, reinforcing army-society ties and national unity.
NKR defense minister Levon Mnatsakanyan, chairman of the "Yerkrapah" Volunteers Union Manvel Grigoryan and other officials partook at the event.