ՀՀ ՊՆ-ն Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարին խորհուրդ է տալիս չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ
Խորհուրդ կտայինք Զաքիր Հասանովին չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ: Այս մասին ասվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ՏՀԿ վարչության մեկնաբանությունում, որով արձագանքել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի հայտարարությունը, թե սահմանագոտում հայկական օդուժի թռիչքների կապակցությամբ իր կողմից հրաման է տրվել ոչնչացնել հայկական ինքնաթիռները սահմանը խախտելու դեպքում:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն, ըստ երևույթին, խիստ մտահոգված է և փորձում է որպես իրականություն ներկայացնել Ադրբեջանում այս օրերին ընթացող զորավարժության պայմանական սցենարը: Խորհուրդ կտայինք Զաքիր Հասանովին չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ:
Ինչ վերաբերում է սահմանագոտում իրականացվող թռիչքներին, ապա հայկական օդուժը մշտապես ուսումնավարժական թռիչքներ է իրականացնում ՀՀ ամբողջ տարածքում»,–ասվում է մեկնաբանությունում:

Defense Ministry of Armenia Advise Zakir Hasanov not to Engage in Excessive Rhetoric
The Department of Information and Public Relations of the Ministry of Defense of Armenia commented on the statement of the Azerbaijani Defense Minister Zakir Hasanov, who gave an order to shoot down Armenian aircraft in case of violation of the border, Novosti-Armenia reports.
"Azerbaijani Defense Minister is probably very anxious and is trying to present as a reality the scenario of the exercises that are now taking place in Azerbaijan. We advise Zakir Hasanov not to engage in excessive rhetoric," the Department of Information and Public Relations of the Ministry of Defense of Armenia said.
"As for the flight in the border zone, the Armenian air forces carry out constant training flights in Armenia," the statement says.