ՀՀ ՊՆ-ն Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարին խորհուրդ է տալիս չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ
Խորհուրդ կտայինք Զաքիր Հասանովին չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ: Այս մասին ասվում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության ՏՀԿ վարչության մեկնաբանությունում, որով արձագանքել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի հայտարարությունը, թե սահմանագոտում հայկական օդուժի թռիչքների կապակցությամբ իր կողմից հրաման է տրվել ոչնչացնել հայկական ինքնաթիռները սահմանը խախտելու դեպքում:
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարն, ըստ երևույթին, խիստ մտահոգված է և փորձում է որպես իրականություն ներկայացնել Ադրբեջանում այս օրերին ընթացող զորավարժության պայմանական սցենարը: Խորհուրդ կտայինք Զաքիր Հասանովին չզբաղվել ավելորդ հռետորաբանությամբ:
Ինչ վերաբերում է սահմանագոտում իրականացվող թռիչքներին, ապա հայկական օդուժը մշտապես ուսումնավարժական թռիչքներ է իրականացնում ՀՀ ամբողջ տարածքում»,–ասվում է մեկնաբանությունում:

Минобороны Армении советует Закиру Гасанову не заниматься излишней риторикой
Управление информации и по связям с общественностью министерства обороны Армении прокомментировало заявление главы оборонного ведомства Азербайджана Закира Гасанова о том, что он отдал приказ сбивать армянские истребители в случае нарушения границы, передает Новости-Армения.
"Министр обороны Азербайджана, вероятно, крайне озабочен и пытается представить в реальном свете  условный сценарий проходящих в эти дни в Азербайджане учений. Советуем Закиру Гасанову не заниматься излишней риторикой», - говорится в комментарии Управления информации и по связям с общественностью Минобороны Армении.
"Что касается полетов в приграничной зоне, то армянские военно-воздушные силы осуществляют постоянные учебно-тренировочные полеты на территории Армении", - отмечается в заявлении.