Իսրայելը պատրաստ է պաղեստինցիների հետ ուղիղ բանակցությունների. Նեթանյահու
Իսրայելը պատրաստ է ուղիղ, առանց նախապայմանների բանակցություններ սկսել պաղեստինցիների հետ տարածաշրջանում խաղաղության հաստատաման համար: Այս մասին ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայում իր ելույթի ժամանակ հայտարարել է Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն:
Նա նշել է, որ  պես աջակցում է «երկու պետություն երկու ժողովուրդների համար» գաղափարին: «Ցավոք նախագահ Աբասը նախօրեին ասաց, որ պատրաստ չէ դրան: Ես հույս ունեմ, որ նա կփոխի իր կարծիքը», - նշել է Նեթանյահուն:
Իսրայելի վարչապետն իր ելույթի ժամանակ անդրադարձավ նաև Վեցյակի և Իրանի միջև կնքված միջուկային գործարքին՝ նշելով, որ պատժամիջոցները չեղարկելուն պես Իրանը վերսկսելու է միջուկային զենքի ստեղծումը:

Netanyahu Is Ready for Direct Talks with Palestine
In meeting with British PM Cameron, Netanyahu declared that he's willing to resume direct negotiations with the Palestinians immediately and without preconditions, Ynet News informs.
"I want to say here in 10 Downing Street, and reaffirm again that I am ready to resume direct negotiations with the Palestinians with no conditions whatsoever to enter negotiations, and I'm willing to do so immediately," Netanyahu said.
"The Middle East is disintegrating under the twin forces of militant Islam: The militant Sunnis led by ISIS and the militant Shiites led by Iran. And I believe that we can cooperate in practical ways to roll back the tide of militant Islam both in the Middle East and in Africa altogether," added Netanyahu.