Ուկրաինականա կարգավորման գործընթացում կան իրական արդյունքներ․ Անգելա Մերկել
Ուկրաինական ճգնաժամի լուծումը դեռևս գտնել չի հաջոցվել, բայց կան իրական արդյունքներ։ Այդ մասին երեկ երեկոյան՝ «Նորմանդական քառյակի» հանդիպումից հետո, հայտարարել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Եթե նայենք մինչ այդ եղած իրավիճակին, երբ մենք մեկնարկում էինք «նորմանդական ձևաչափը», լուծումը դեռևս գտնված չէ, բայց զոհերի թիվն արդեն նվազել է»,- ասել է կանցլերը։
«Կան իրական արդյունքներ, մենք քաղաքական կարգավորում ենք փնտրում, և հենց դրան էինք ձգտում այս հանդիպումն անցկացնելի»,- ասել է Մերկելը։
Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի, Ուկրաինայի և Գերմանիայի ղեկավարների հանդիպումը կայացել է ուրբաթ երեկոյան Ելիսեյան պալատում։ Այն մի ժամ է տևել, որից հետո շարունակվել է ընդլայնված կազմով։

Ангела Меркель։ В процессе разрешения украинского кризиса есть реальные результаты
Решение украинского кризиса еще не найдено, но есть реальные результаты, заявила канцлер ФРГ Ангела Меркель по итогам встречи "нормандской четверки", передает РИА Новости.
"Если посмотреть на ситуацию, которая была, когда мы начинали "нормандский формат", то решение еще не найдено, но жертв уже намного меньше", - отметила Меркель.
"Есть реальные результаты, мы ищем политическое решение, и мы именно к этому и стремились, в частности, проводя встречу сегодня", — отметила канцлер ФРГ.
Встреча президентов РФ, Франции, Украины и канцлера ФРГ Владимира Путина, Франсуа Олланда, Петра Порошенко и Ангелы Меркель прошла в пятницу в Елисейском дворце, в узком формате лидеры общались примерно в течение часа, после чего переговоры продолжились в расширенном формате.