ԻՊ առաջնորդը վիրավորվել է շարասյան գնդակոծման ժամանակ
ԻՊ առաջնորդ ալ-Բաղդադիի ավտոշարասյանն Իրաքի ռազմաօդային ուժերի հարվածներն ապարդյուն չեն եղել, հայտնում է իրանական  IRNA գործակալությունը: Ավիահարվածների արդյունքում խմբավորման առաջնորդ Աբու Բաքր ալ-Բաղդադին վիրավորվել է, իսկ նրա երեք տեղակալները՝ ալ- Շիշանին, ալ-Քարբուլին և ալ-Քուբեյսին, սպանվել:
Նշենք, որ ալ- Շիշանին ԻՊ ենթակառուցվածքում քարոզչության համար պատասխանատուն էր, ալ-Քարբուլին համարվում էր ահաբեկչական խմբավորման լավագույն հրամանատարներից, իսկ ալ-Քուբեյսին՝ Աբո Քամալ քաղաքում ԻՊ ֆինանսների համար պատասխանատուն էր:
Հոկտեմբերի 11-ին Իրաքի ռազմաօդային ուժերը երկրի արևմտյան Անբար գավառում հարվածել են ալ-Բաղդադիի շարասյանը, երբ նա ուղևորվում էր Քարբալա քաղաք:

СМИ сообщили о ранении главаря ИГ и гибели трех его замов
Авиаудар иракских ВВС по автоколонне с главарем "Исламского государства" аль-Багдади принес результат, пишет lenta.ru со ссылкой на иранское информационное агентство ИРНА. В результате бомбардировки убиты три его заместителя: аль-Шишани, аль-Сури и аль-Карбули. Сам главарь группировки ранен.
Аль-Шишани отвечал в структуре ИГ за пропаганду, а аль-Карбули считался одним из лучших командиров террористических групп, передает агенство со ссылкой на информированный источник. По его словам, налет иракской авиации был совершен только после поступления информации о колонне главаря боевиков.
11 октября иракские военные заявили, что нанесли авиаудар по автоколонне, в которой в город Карабла  ехал аль-Багдади. Иракский город Карабла расположен недалеко от границы с Сирией в провинции Анбар и считается одним из оплотов "Исламского государства".