Վրաստանի կրթության նախկին նախարարը նշանակվել է Ուկրաինայի ոստիկանապետ
Ուկրաինայի նախարարների կաբինետը հավանություն է տվել ազգային ոստիկանության ղեկավարի պաշտոնում Վրաստանի կրթության նախկին նախարար և Ուկրաինայի ՆԳ ներքին գործերի փոխնախարարի խորհրդական Խաթիա Դեկանոիձեի նշանակմանը, տեղեկացնում է Интерфакс-ը: Դեկանոիձեի թեկնածությունը կառավարության նիստում առաջադրել է Ուկրաինայի ՆԳ նախարար Արսեն Ավագովը:
Դեկանոիձեն քաղաքական իր կարիերան սկսել է Վրաստանի նախկին նախագահ Միխայել Սահակաշվիլիի աշխատակազմում, զբաղեցրել է Վրաստանի կրթության նախարարի պաշտոնը, ղեկավարել է Ոստիկանության ակադեմիան:
Մինչ Ուկրաինայում ոստիկանապետ նշանակվելը Դեկանոիձեն զբաղեցնում էր Ուկրաինայի ՆԳ փոխնախարար Էկա Զգուլաձեի խորհրդականի պաշտոնը:

Former Minister of Education of Georgia Becomes The Chief of Police in Ukraine
Former Minister of Education of Georgia Khatia Dekanoidze has been appointed as a head of the National Police of Ukraine. The corresponding decree was adopted at a Cabinet meeting on Wednesday evening, -Interfax reports.
At the age of 24, Dekanoidze started to work in a team of Georgian Ex-President Mikheil Saakashvili's administration and led the Security Council of Georgia. Later, she managed to work as a Minister of Education, as well as led the Police Academy.
In Ukraine, until the appointment, Khatia Dekanoidze was the adviser to the Minister of Internal Affairs Arsen Avakov.