Պուտինը հանձնարարել է Հայաստանի հետ ՀՕՊ միացյալ համակարգի ստեղծման մասին համաձայնագիր ստորագրել
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հանձնարարել է ստորագրել Հայաստանի հետ Կովկասում միացյալ տարածաշրջանային հակաօդային պաշտպանության համակարգ ստեղծելու մասին համաձայնագիրը, տեղեկացնում է РИА Новости-ն։
«Ընդունել Ռուսաստանի Դաշնության և Հայաստանի Հանրապետության միջև Կովկասյան տարածաշրջանում հավաքական անվտանգության համար տարածաշրջանային հակաօդային պաշտպանության համակարգ ստեղծելու վերաբերյալ համաձայնագրի ստորագրման մասին ՌԴ կառավարության առաջարկը»,-ասված է հաղորդագրության մեջ:
Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությանը հանձնարարվել է արտգործնախարարության հետ համատեղ բանակցություններ սկսել հայկական կողմի հետ համաձայնագիր ստորագելու շուրջ:

Путин распорядился подписать с Арменией соглашение по системе ПВО
Президент России Владимир Путин распорядился подписать соглашение с Арменией о создании объединенной региональной системы ПВО в Кавказском регионе. Как передает РИА Новости, об этом сообщается в среду в распоряжении.
"Принять предложение правительства Российской Федерации о подписании соглашения между Российской Федерацией и Республикой Армения о создании Объединенной региональной системы противовоздушной обороны в Кавказском регионе коллективной безопасности", - говорится в документе.
Также министерству обороны РФ поручено провести с участием МИД РФ переговоры с армянской стороной и подписать от имении России соглашение.