Հանրաքվեն անցկացվել է միջազգային չափանիշներին համապատասխան. ԱՊՀ դիտորդներ
Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի ընթացքն Ակրամշո Ֆելալիևի ղեկավարությամբ դիտարկած ԱՊՀ ՄԽՎ դիտորդներն այսօր հանդիպեցին լրագրողների հետ: Նրանց գնահատականով, այն տեղամասերում, որտեղ իրենք եղել են, հանրաքվեն անցկացվել է միջազգային չափանիշներին համապատասխան, այն արտահայտել է ժողովրդի կամքը:
«Քարոզարշավի մթնոլորտը եղել է ազատ, իսկ հանրաքվեի քվեարկությունն անցել է հանգիստ: Ամեն ինչ անցել է օրինականության սահմանում ու խաղաղ»,- լրագրողների հետ հանդիպման ընթացքում ասաց ԱՊՀ դիտորդական խմբի ղեկավար Սլաբադա Ալեքսանդրովիչը:
Նրա խոսքերով՝ մինչև սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն փոփոխություններին դեմ և կողմ ներկայացուցիչները կարողացել են օգտվել հեռուստաեթերից, եղել են քննարկումներ, հանրահավաքներ:
Հիշեցնենք, որ ԱՊՀ դիտորդները դեկտեմբերի 6-ի նախօրեին հանդիպումներ են ունեցել ԱԺ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ:

CIS Observation Mission: Referendum in Armenia Passed According to International Standards
IPA CIS monitoring group headed by Akramsho Felaliev, that was monitoring the referendum on Constitutional changes in Armenia, at a press conference told the reporters that the referendum passed according to international standards and it expresses the will of people.
"The atmosphere of the campaign was free, and the voting in the referendum passed peacefully. Everything passed within the limits of law," the head of the CIS Observation Mission Slabada Aleksandrovich said.
According to him, those for and against the constitutional amendments before the referendum had equal rights to use television, there have also been discussions and demonstrations.