Իրաքի ռազմաօդային ուժերը ոչնչացրել են ԻՊ-ի 8 հրամանատարների
Իրաքի ռազմաօդային ուժերի կողմից իրականացված ավիահարվածների ընթացքում «Իսլամական պետություն» խմբավորման 8 ավագ հրամանատարներ են ոչնչացվել: Այս մասին հաղորդել է Իրաքի պետական հեռուստաընկերությունը՝ հղում կատարելով զինվորական հայտարարությանը:
« F-16 օդանավերի կողմից Հավիջում (քաղաք, որը գտնվում է Բաղդադից 210 կմ հեռավորության վրա) և Անբարում իրականացրած ավիահարվածների ընթացքում ոչնչացվել են 10 ահաբեկիչներ, ներառյալ ԻՊ-ի 8 հրամանատարներ»,-ասված է հայտարարության մեջ՝ առանց գործողության մասին որևէ մանրամասների, հաղորդում է the Jerusalem Post-ը:
Իրաքի զինված ուժերը դեկտեմբերի 22-ին Ռամադի քաղաքն ԻՊ-ի գրոհայիններից ազատագրելու գործողություն են սկսել:

During air strikes by the Iraqi airforce eight senior Islamic State commanders were killed, Iraqi state TV reported on Wednesday citing a military statement.
"F-16 planes killed dozens of terrorists including eight senior commanders of Daesh in strikes on Hawija (city located 210 km (130 miles) north of Baghdad) and Anbar," said the statement, without giving further details, the Jerusalem Post reports.
Iraq's armed forces on Tuesday started an attack to withdraw Islamic State militants from Ramadi, the capital of the western Anbar province, that they captured in May.