Արցախում կանխվել է դիվերսիա. հակառակորդն ունի առնվազն 2 զոհ. ԼՂՀ ՊԲ
Հունվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 600 կրակոց, տեղեակցնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ուժերը սահմանի արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկել են դիվերսիոն հետախուզական փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում սպանվել է հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

On January 14, and the night of January 15 the Azerbaijani side fired about 600 shots at Armenian positions from small arms of various calibers and RPG-7 and AGS-17 grenade launchers on Karabakh-Azerbaijani border, Panorama.am reports referring to the press service of Defense Ministry of Nagorno-Karabakh Republic.
Besides, at around 9:30 pm on January 14, special mission forces of the Azerbaijani army made a reconnaissance-subversive infiltration attempt in the eastern direction of the border.
The frontline units of NRK Defense Army promptly halted the Azerbaijani subversive group’s attempt to advance, by taking preventive measures. As a result, at least two Azerbaijani servicemen were neutralized, while the other members of the group ran away.