Արցախում կանխվել է դիվերսիա. հակառակորդն ունի առնվազն 2 զոհ. ԼՂՀ ՊԲ
Հունվարի 14-ին և լույս 15-ի գիշերը  ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանին հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից ու ՀԱՆ-17 և ՌՊԳ-7 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է շուրջ 600 կրակոց, տեղեակցնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Բացի վերոնշյալից, հունվարի 14-ին՝ ժամը 21:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական բանակի հատուկ նշանակության ուժերը սահմանի արևելյան ուղղությամբ ձեռնարկել են դիվերսիոն հետախուզական փորձ: ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ժամանակին հավաստանշել են հակառակորդի դիվերսիոն խմբի առաջխաղացումը և ձեռնարկել համապատասխան կանխարգելիչ միջոցառումներ: Արդյունքում սպանվել է հակառակորդի առնվազն երկու զինծառայող, խմբի մնացած անդամները դիմել են փախուստի:
Արձանագրված փոխհրաձգության ընթացքում պաշտպանության բանակը կորուստներ չի ունեցել:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են տիրապետել օպերատիվ իրադրությանը և վստահորեն իրականացնել իրենց առջև դրված մարտական խնդիրը:

Карабах: очередная диверсия ВС Азербайджана
Накануне, 14 января, и в ночь на 15 января на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра, гранатометов типа РПГ-7 и АГС-17 произвели в направлении армянских позиций около 600 выстрелов. Как передает Panorama.am, об этом сообщает пресс-служба министерства обороны НКР.
Кроме того, 14 января около 21:30 силы специального назначения азербайджанской армии в восточном направлении линии соприкосновения войск предприняли попытку разведывательно-диверсионного проникновения.
Отмечается также, что передовые подразделения Армии обороны НКР своевременно пресекли попытки продвижения азербайджанской диверсионной группы, предприняв соответствующие профилактические меры. В результате были ликвидированы, как минимум, 2 азербайджанских военнослужащих, остальные члены группы обратились в бегство.
В ходе развязавшейся перестрелки Армия обороны потерь не понесла.
Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают владеть оперативной обстановкой и с уверенностью выполнять поставленную перед собой боевую задачу.