ԻՊ-ն մահապատիժ իրականացնող երեխայի մասնակցությամբ տեսանյութ է հրապարակել
«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորման զինյալները համացանցում տեսանյութ են տեղադրել, որտեղ անչափահաս երեխան մահապատժի է ենթարկում պատանդին: Այս մասին հաղորդում է Lenta.ru՝ հղում կատարելով The Daily Mail-ին:
Տղան անգլերեն լեզվով հայտարարում է, որ ԱՄՆ-ը զուր է սկսել պատերազմել խալիֆաթի դեմ:
«Ամերիկա՛, սրանք են քո զինվորները, որոնց դու զինել ես իսլամի, շարիաթի օրենքների դեմ պատերազմելու համար: Մենք սպանելու ենք նրանց այնպես, ինչպես արել ենք Իրաքում: Դու մեզանից չես կարող փախչել» - ասում է տղան, ով ոչ ավել, քան 10 տարեկանի տեսք ունի:
17-րոպեանոց տեսանյութի վերջում տղան դանակով կտրում է նարնջագույն զգեստ հագած պատանդի կոկորդը: Երեխային արտասանությունից անհնար է հասկանալ, թե նա ծագումով որ տարածաշրջանից է:

10-летний член ''ИГ'' перерезал ножом горло пленнику
Боевики террористической группировки ''Исламское государство'' выложили в сеть видео, на котором малолетний джихадист казнит заложника. Об этом передает Lenta.ru, ссылаясь на The Daily Mail.
Мальчик заявляет, что Запад зря развязал войну с халифатом.
''Америка, вот солдаты, которых ты вооружила для борьбы с исламом, с законами шариата. Мы будем убивать их так же, как убивали в Ираке. Тебе от нас не уйти'', - цитирует издание слова ребенка на английском языке, которому на вид около десяти лет.
В конце 17-минутного видео мальчик перерезает ножом горло пленнику, одетому в оранжевую робу. По акценту ребенка, как отмечает издание, невозможно понять, из какого он региона.