ՀՀ ՊՆ. Հայաստանը պատրաստ է ընդհուպ մինչև ուղղակի ռազմական աջակցության ԼՂՀ պաշտպանությանը
Այսօր՝ ապրիլի 3-ին, ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում հավատարմագրված օտարերկրյա դեսպանությունների ռազմական կցորդներին:
Ինչպես ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունն է հայտնում, հանդիպման ժամանակ ներկայացվել է ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում իրավիճակի վերաբերյալ բրիֆինգ, որի ընթացքում պարզաբանվել է Ադրբեջանի կողմից լայնամասշտաբ ռազմական ագրեսիայի արդյունքում ստեղծված իրավիճակը և հակառակորդի հարձակողական գործողությունները կասեցնելուն ու չեզոքացնելուն ուղղված ԼՂՀ ՊԲ գործողությունների բովանդակությունը: Քննարկվել են նաև Ադրբեջանի ագրեսիայի հնարավոր պատճառները և դրանից վերջինիս սպասելիքները:
ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալն իր խոսքում նշել է, որ հայկական կողմը պատրաստ է ցանկացած զարգացման, անհրաժեշտության դեպքում՝ ընդհուպ մինչև ուղղակի ռազմական աջակցության ԼՂՀ պաշտպանությանը:

RA MoD: In Case of Necessity Armenia is Ready to Give Direct Military Assistance to the NKR
Today on April 3, the RA First Deputy Defense Minister David Tonoyan received the military attachés of the foreign embassies in the Republic of Armenia.
As RA MoD press service reports, during the meeting a brief presentation of the situation on the NKR-Azerbaijani border was made and the details on the situation created by the Azerbaijani large-scale aggression, as well as the NKR Defense Army steps aimed at counteracting it were presented. The possible reasons of the Azerbaijani aggression and threats were also discussed.
The First Deputy Defense Minister mentioned in his speech that the Armenian side is ready for any kind of developments, in case of necessity even to give direct military assistance to the NKR Defense Army.