Այսօրվա ընթացքում ոչնչացվել է թշնամական 5 տանկ, 3 հարվածային անօդաչու թռչող սարք
Այսօրվա ընթացքում ոչնչացվել է թշնամական 5 տանկ, 3 հարվածային անօդաչու թռչող սարք տարբեր տեսակի տեխնիկա և տասնյակների հասնող կենդանի ուժ: Այդ մասին ասված է ԼՂՀ ՊՆ պաշտոնական հաղորդագրության մեջ:
«Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփմանգծում շարունակվում են մարտական գործողությունները: Օրվա ընթացքում հակառակորդը, բացի նախօրեին գործածության մեջ դրած զինատեսակներից, սկսել է կիրառել նաև սեփական զինանոցում կուտակված "ТОС 1" տիպի ծանր հրանետային համակարգեր, հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր ու այլ ժամանակակից զինտեխնիկա: Սակայն այս ամենի արդյունքում անգամ ադրբեջանական զինուժին չհաջողվեց ռազմաճակատում փոխել դեպքերի զարգացման ընթացքն օգուտ իրեն: Հակառակը, ՊԲ բոլոր ուղղությունների ստորաբաժանումները ոչ միայն հաջողությամբ իրենց դրսևորեցին դիրքային մարտերում, այլև գրագետ ու նպատակասլաց գործողությունների շնորհիվ օրվա ընթացքում ոչնչացրին թշնամական 5 տանկ, 3 հարվածային անօդաչու թռչող սարքեր, տարբեր տեսակի տեխնիկա և տասնյակների հասնող կենդանի ուժ:
Գուցե հենց մեր այս հաջողությամբ է պայմանավորված Ադրբեջանի ռազմական ղեկավարության կողմից արված անհավասարակշիռ հայտարարությունը, ըստ որի նրանք հանդես են գալիս Արցախի Հանրապետության խաղաղ բնակավայրերի և մասնավորապես մայրաքաղաք Ստեփանակերտի ռմբահարման սպառնալիքներով»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը զգուշացնում է անձամբ Հասանովին և նրա «գերագույնին», որ նման զարգացումների դեպքում արձագանքը լինելու է անհամաչափ և ավելի ցավոտ:

Минобороны НКР прокоментировало угрозу Азербайджана о "бомбардировке Степанакерта"
На линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил продолжаются боевые действия. Как сообщает Panorama.am, подробности передает пресс-служба минобороны Нагорно-Карабахской Республики.
Согласно сообщению, в течение дня противник, помимо пущенных в ход накануне видов вооружения, начал применять также имеющиеся у него в арсенале системы ТОС-1, ударные беспилотники и другую современную военную технику.
"Однако даже за счет этого азербайджанским войскам не удалось изменить ход развития событий на передовой в свою пользу", – отмечается в заявлении.
Тем временем, подразделения Армии обороны на всех направлениях не только успешно себя проявили в позиционных боях, но и благодаря грамотным и целеустремленным действиям в течение дня уничтожили 5 танков, 3 ударных беспилотника, различную технику и десятки военных противника.
"Возможно, именно нашими успехами обусловлено озвученное военным руководством Азербайджана несбалансированное заявление, в соответствии с которым они выступили с угрозами бомбардировки мирных населенных пунктов Республики Арцах и в частности столицы Степанакерта.
Министерство обороны НКР предупреждает лично Гасанова и его "главнокомандующего", что в случае подобных развитий реакция будет несоразмерной и более болезненной", – говорится в заявлении.