Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահը հերքել է Մամեդյարովի հայտարարությունը
Բրյուսելում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ու Ադրբեջանի արտգործնախարարի հանդիպում դեռ չի պլանավորվում: Ինչպես տեղեկացնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այդ մասին հայտնել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Իհարկե, ես և իմ ֆրանսիացի ու ռուս գործընկերները կողմերին կոչ ենք անում զսպվածություն դրսևորել: Մենք պարբերաբար շփման մեջ ենք նախարարների հետ՝ բանակցությունների կարևորությունն ընդգծելու համար՝ համակողմանի խաղաղ համաձայնագրի հասնելու նպատակով»,-ասել է նա:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել էր, թե համանախագահների հետ հանդիպումը կարող է կայանալ ընթացիկ ամսվա կեսերին՝ Եվրոպայի քաղաքներից մեկում անցնող միջոցառումների ընթացքում:

Американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ опроверг заявления Мамедъярова
В Брюсселе встреча сопредседателей с министром иностранных дел Азербайджана Эльмаром Мамедъяровым пока что не планируется. Об этом АПА сообщил американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик.
"Конечно, я, мои французский и российский коллеги призываем стороны быть сдержанными. Мы регулярно находимся в контакте с министрами с целью подчеркнуть важность переговоров для достижения всестороннего мирного соглашения",- отметил он.
Напомним, в конце апреля в ходе пресс-конференции министр иностранных дел Азербайджана Эльмар Мамедъяров заявил, что встреча сопредседателей возможно состоится в середине мая в Брюсселе в рамках встречи министров иностранных дел стран "Восточного партнерства".