Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահը հերքել է Մամեդյարովի հայտարարությունը
Բրյուսելում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների ու Ադրբեջանի արտգործնախարարի հանդիպում դեռ չի պլանավորվում: Ինչպես տեղեկացնում է ադրբեջանական ԱՊԱ գործակալությունը, այդ մասին հայտնել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
«Իհարկե, ես և իմ ֆրանսիացի ու ռուս գործընկերները կողմերին կոչ ենք անում զսպվածություն դրսևորել: Մենք պարբերաբար շփման մեջ ենք նախարարների հետ՝ բանակցությունների կարևորությունն ընդգծելու համար՝ համակողմանի խաղաղ համաձայնագրի հասնելու նպատակով»,-ասել է նա:
Ավելի վաղ Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամեդյարովը հայտարարել էր, թե համանախագահների հետ հանդիպումը կարող է կայանալ ընթացիկ ամսվա կեսերին՝ Եվրոպայի քաղաքներից մեկում անցնող միջոցառումների ընթացքում:

Warlick Rejected the Statement Made by Azerbaijani Foreign Minister
US co-chairs of the Minsk Group James Warlick rejected the statement made by Azerbaijani Foreign Minister Elmar Mammadyarov noting to APA on May 10  that the co-chairs of the OSCE Minsk Group do not have plans at this time to meet with  Mammadyarov in Brussels.
"Of course, my Russian and French counterparts and I are in regular touch with the foreign ministers of Azerbaijan and Armenia to urge restraint and the need to enter into negotiations on reaching a comprehensive peace agreement”, Warlick said.
Earlier, Mammadyarov told reporters that a meeting with the co-chairs can take place on the sidelines of an event which will be held in mid-May in one of the cities of Europe.