ԻՊ-ն երեխաների համար սմարթֆոնի հավելված է ստեղծել
«Իսլամական պետություն» միջազգային ահաբեկչական կազմակերպությունն Android-ի համար հավելված է թողարկել, որը երեխաներին թույլ է տալիս արաբական այբուբենը սովորել, հայտնում է Vocativ-ը։
Նշվում է, որ որոշ տառեր ներկայացված են ռազմական թեմաներով, մասնավորապես՝ տանկերով, հրթիռներով, զենքերով, սրով, փամփուշտով, գնդակով։ Օգտատերերը նաև հաղորդում են, որ հավելվածում կարելի է լսել համապատասխան թեմատիկայով երգեր։
Ավելի վաղ GhostSec հաքերների խումբը հայտարարել էր, որ ԻՊ-ն Android-ի հիմքով պաշտպանված մեսենջեր է ստեղծում։

ИГ выпустило детское приложение для смартфонов
Международная террористическая организация "Исламское государство" выпустила приложение для Android, позволяющее детям учить арабский алфавит.
Согласно скриншотам, несколько букв алфавита сопровождаются иллюстрациями на военную тематику, в частности, картинками с танком, ракетой, винтовкой, мечом, пушкой, пулей и патронами. Пользователи также сообщают, что в приложении можно послушать соответствующие тематике песни, передает lenta.ru.
Ранее хакерcкая группа GhostSec заявила о разработанном в ИГ защищенном мессенджере на базе Android.