Բակո Սահակյանն ընդունել է ֆրանսիացի խորհրդարանականների
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի նախագահ Ֆրանսուա Ռոշբլուանին և Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամության խորհրդարանական խմբի նախագահ Ռընե Ռուքեին:
Հանդիպմանը քննարկվել են Արցախի և Ֆրանսիայի խորհրդարանների, հասարակական ու քաղաքական շրջանակների միջև կապերի զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել նաև ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը և տարածաշրջանային գործընթացներին:
Նախագահ Սահակյանը երախտագիտություն է հայտնել հյուրերին մեր երկրների ու ժողովուրդների միջև բարեկամական հարաբերությունների խորացման ուղղությամբ տարվող մեծ և սկզբունքային գործունեության համար՝ այն որակելով որպես անկեղծ բարեկամության և մարդասիրության օրինակելի դրսևորում:

Президент НКР встретился с депутатами НС Франции
24 мая президент Республики Арцах Бако Саакян принял депутата Национального Собрания Франции, председателя круга дружбы Франция-Арцах Франсуа Рошблуана и председателя парламентской группы дружбы Франция-Армения Рене Руке, сообщает пресс-служба президента НКР.
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития связей между парламентами, политическими и общественными кругами Арцаха и Франции.
Были затронуты также процесс урегулирования азербайджано-карабахского конфликта и региональные развития.
Президент Саакян выразил признательность гостям за проводимую большую и принципиальную работу по углублению дружественных отношений между двумя странами и народами, назвав это образцовым проявлением искренней дружбы и гуманизма.
Во встрече приняли участие заместитель председателя Национального собрания НКР Ваграм Балаян, другие должностные лица.